В Козятині (Вінницька обл.) Олександр Шкрабак перший встановив приватну сонячну електростанцію потужністю 30 кВт. Спочатку поставив сонячну станцію потужністю 15 кВт у власному будинку (Київська область, місто Ірпінь), через рік збільшив потужність СЕС – до 30 кВт, а потів переконав і своїх батьків, що живуть на Вінничині,  переходити на «сонячну» електроенергію. «Приходили дивитися і сусіди, і працівники з місцевого ЖКГ, – говорить господар. – Для міста це позитивно, тому що йде встановлення енергогенеруючих потужностей на території Козятина, розвантажуються енергомережі, місто стає менш енергозалежним».

132 сонячні панелі, які повернуті на південь і займають площу понад 200 квадратних метрів.

«Встановили досить швидко – за два тижні, – розповідає Олександр Шкрабак – син господарів. – Зараз станція в процесі підключення, робляться документи – оформлення документів може тривати більше року. Одна сонячна панель коштує 88 доларів. Витрати повністю окупляться десь через 5-6 років».

«Влітку у сонячний день станція генерує понад 200 кВт-год, а взимку – лише 5-10 кВт-год, – розповідає Олександр. – За рік СЕС виробляє 30-33 тисячі кВт-год електроенергії, якої вистачить десь на 10-20 приватних будинків».

СЕС не боїться дощу і навіть граду середніх розмірів, зазначає Олександр Шкрабак. Їй страшний тільки сніг.

Передбачається, що найпотужнішу у Козятині наземну приватну СЕС запустять в експлуатацію через місяць.

Завдяки приватним СЕС держава стає менш залежною від зовнішніх енергоресурсів. «Менше потрібно купувати газу, вугілля, чи електроенергії, – пояснює Олександр. – До того ж для місцевих електромереж зменшується навантаження на електролінії – де сонячна станція виробляє електроенергію, там вона і використовується».

 

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...