2 Perets 2 696x318

Група виробників Запорізької області, які вирощують болгарський перець, об’єдналися для формування спільної великої партії товару. Фермери почали разом вирішувати проблеми реалізації продукції. 

Плантація перцю розташована в с.Терпіння Мелітопольського району Запорізької області. Фермери вирощують овочі без використання хімії, тільки органіка. Використовують сидерати і по периметру ділянок висаджують квіти для залучення корисних комах – так тут борються зі шкідниками.

За рекомендацією фахівців Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) група тепер вирощує і китайський перець. На цій ділянці завели цілу сім’ю джмелів. Нещодавно фермери зіткнулися з проблемою на полі і звернулися до Проекту за консультацією, запросили агронома. Була підозра, що на перець напав кліщ, але виявилося, що проблема викликана перепадом температур: холодні ночі та спека вдень.

Спеціаліст-агроном надав рекомендації, попередив про нестачу калію та відібрав зразки рослин, щоб передати їх в агролабораторію. Це дозволить точно встановити діагноз і знати напевно, як лікувати хворі рослини. Скоро фахівець повернеться в господарство з результатами та новими порадами.

А тим часом група росте, до неї приєднуються нові учасники. Тому що всі розуміють – разом вирішувати проблеми збуту набагато легше.

Повідомляє  EastFruit