Несучість курей залежить від хорошого змісту, правильного годування і здоров`я тварин. Всі ці фактори однаково важливі і мають вирішальне значення. При зниженні несучості причина полягає завжди в ослабленні однієї з ланок цього ланцюга.

Початок кладки

Молоді тварини, якщо не виникає жодних ускладнень, дозрівають для кладки яйця у віці 22-24 тижнів і починають нестися. Спочатку це дрібне яйце вагою близько 45 г, в залежності від породи. Яйце молодої несучки дуже високо цінується знавцями, тому що жовток в такому яйці більший і яйце дуже смачне. Вага яйця швидко зростає і досягає ваги нормального яйця. Несучки, які з яких-небудь причин почали нестися раніше, ніж подорослішали, довший час несуть дрібні яйця. Тому необхідно стежити, щоб курка починала класти яйце не дуже рано і щоб вона мала достатню вагу тіла. У середньо-важких курей вага повинна досягати 1400 г. Це лише приблизна вихідна цифра.

Планування періодів кладки

Хто хоче систематично отримувати від свого стада яйце для продажу, повинен отримувати яйце цілий рік. Щоб цього домогтися, має сенс придбати кілька партій молодих курей з певним віковим проміжком. У той час, як старші несучки кладуть лише велике яйце, наступна партія курей тільки починає приносити яйце. Для продажу доцільно використовувати яйце різного розміру, а не тільки велике або тільки дрібне. Зрозуміло, що в приміщенні з великим поголів`ям старші і молодші кури повинні міститися ізольовано з гігієнічних міркувань. Тим самим надається можливість, при зміні партії або продажу старших курей, ретельно вичистити і продезинфікувати курник. Як правило, несучок, якщо це не кури на розведення, слід утримувати максимум до року. Індивідуально такий термін може бути продовжений до 16 місяців. Природні паузи в несучості (линька) в домашньому утриманні курей пояснюються тривалістю дня в будь-який час року.

Зниження несучості

Після того як кури припиняють нести яйця, вони стають прекрасним продуктом для супу. З віком несучість знижується і на тілі курей збільшується шар жиру, шкаралупа яйця стає пористою, з`являється багато надколотих яєць. Як правило, слід ліквідувати таке поголів`я курей, якщо несучість знижується на 50%.

Повідомляє Аnimalukr

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.