У тролейбусному депо Вінницької транспортної компанії встановили інноваційні геліосистеми, які перетворюють сонячну енергію в теплову.

Завдяки застосуванню таких технологій підприємство очікує вдвічі скоротити споживання електроенергії для внутрішніх потреб.

«Ефективність сонячних колекторів перевірили ще два роки тому, після того як почали використовувати їх для підігріву води на території автобусного парку. Такий геліонагрівач на шість секцій відтепер працює і в трамвайному депо», – повідомляє мер Вінниці Сергій Моргунов.

Вакуумний сонячний колектор поглинає енергію сонячного випромінювання і перетворює її в теплову енергію. Зібрана теплова енергія з геліоколектора за допомогою циркулюючого в контурі теплоносія (спеціальна незамерзаюча рідина) віддається воді в баку-акумуляторі через вбудований теплообмінник. Нагріта вода за рахунок природної конвекції піднімається у верхню частину бака, звідки постачається для використання. Геліосистема обладнано потрібною автоматикою, яка забезпечує заданий температурний режим роботи.

Для підприємства, яке споживає чимало електроенергії, енергоефективні технології дуже важливі. Саме тому транспорт оснащують електронними системами управління, двигунами, які економлять до 40% електроенергії, а також застосовують альтернативні джерела енергії для побутових та виробничих потреб.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...