U625f61101m

Понад 11 тисяч людей направили заявки в Лісове управління Фінляндії, щоб влітку відпочити на фермах Лапландії і доглянути там за худобою. Фермерський туризм в країні швидко набирає популярності.

Фіни готові не тільки працювати, але й платити за цю можливість. Прихильники цього виду туризму, як правило, орендують ферму, на якій розводять корів, овець або кіз, і доглядають за ними протягом тижня. Оренда ферми коштує від 350 до 500 євро, на ній можуть розміститися від двох до восьми чоловік – іноді сюди приїжджають цілими сім’ями.

Бажаючі попрацювати пастухом можуть обрати конкретні дати і місце літнього випасу з 14 запропонованих варіантів. Найпопулярнішими серед туристів є пасовища в заповідниках Лапландії і національному парку Колі. Менше бажаючих поїхати на більш дешеві, але вітряні береги Ботанічної затоки.

Відпочинок на фінських фермах проходить в досить суворих умовах. У деяких місцях є колодязі, в інших за водою доводиться ходити за кілометр до найближчого озера. Практично на кожній фермі є сауна, а ось електрики може і не бути. Однак туристів приваблює чисте повітря, спокій і екологічно чисті продукти.

В обов’язки пастуха входить базовий догляд за тваринами. На ніч худобу треба загнати в загін, щоб убезпечити її від нападу численних хижаків. Для новачків, які не мають досвіду догляду за тваринами, проводять інструктаж. Вся відповідальність за тварин залишається за Лісовим управлінням Фінляндії, якому і належать ці ферми. Весь дохід від фермерського туризму направляється на розвиток природних заповідників.

Повідомляє Агро-Центр