Ціни на чорницю в Україні продовжують зростати. Завдяки ажіотажному попиту серед переробних підприємств вартість української чорниці вже досягла найвищих показників за останні 3 роки.

Про це повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар» з посиланням на дані власного моніторингу. 

«Ціни на чорницю зазвичай знижуються на початку липня, а в цьому році вони навпаки почали зростати. Ягоди вродило менше через екстремальні погодні умови в травні та в червні, а конкуренція за неї значно зросла. Пояснюється така активність дуже просто – в Європі в цьому році ягоди значно менше ніж рік тому, а заморожена чорниця є головною позицією в експорті української замороженої ягоди. Українські підприємці використовують цей момент для заробітку»,- розповідає Тетяна гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західній Україні гуртового ринку.

За даними «Інфо-Шувар» переробні підприємства сьогодні скуповують чорницю просто в центрах збору цієї ягоди, закупівельні ціни – 60-65 грн/кг(2.0-2.1 EUR/кг) – є мінімум на 25% вищими, ніж рік тому.

На майданчику ОРСП «Шувар» чорниця пропонується по 75-80 грн/кг (2.5-2.6 EUR/кг). Вартість ягоди на початку липня зросла одразу в 1,5 рази і до нині на ринку зберігається тенденція до підвищення цін.

Повідомляє Рropozitsiya