Можливість реєструвати та вносити зміни до статуту свого підприємства в режимі онлайн сприятиме активізації рейдерства. Таку думку висловила віце-президент Нотаріальної палати України Олена Кирилюк в ході форуму «Бізнес проти знищення держави», який нещодавно провела ГО «Бізнес Варта».

Як пояснила О. Кирилюк, 9 липня в Україні з’явилися умови для того, щоб за чужим (наприклад, краденим або «позиченим» у стороньої людини) чи підробленим паспортом можна створити електронний підпис. Потім за його допомогою зареєструвати ТОВ чи вносити зміни до статуту існуючого ТОВ, яке перейшло на електронну систему – так само, як уже тривалий час за краденим паспортом шахраї реєструють фірми чи беруть кредити.

Така можливість, за словами Олени Кирилюк, з’явилася внаслідок запуску 9 липня на порталі «Онлайн-будинку юстиції» нової електронної послуги – дистанційної реєстрації ТОВ через Інтернет та можливості вносити зміни до статуту ТОВ. Щоправда, в такий спосіб можна реєструвати лише ТОВ, що діють на підставі модельного статуту. Діюче ТОВ може перейти на модельний статут онлайн.

Як вважає віце-президент Нотаріальної палати, це спростить рейдерські схеми, адже тепер можна буде реєструвати ТОВ і вносити зміни до його статуту без участі реєстратора і нотаріуса, більше того – знаходячись поза зоною досяжності українських правоохоронних органів: наприклад, на окупованих територіях чи в країнах, яка не має угоди з Україною про видачу злочинців.

Тому, на думку О. Кирилюк, надання цієї послуги слід припинити негайно – щоб через місяць не довелося констатувати появу нових рейдерських схем і винаходити контрзаходи.

Повідомляє Рropozitsiya

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.