Shutterstock 666196489 E1547038232940 1024x626 696x425

На розташованій неподалік Калуша (Івано-Франківська область) дансько-українській свинофермі “Гудвеллі-Україна” працює біогазовий завод, який виробляє тепло та електроенергію із гною.

Стару покинуту ферму викупили і відновили за європейськими стандартами у 2004 році.

Вирощування свиней на фермі відбувається за стандартом данського фермера Тома Аксельґаарда, що передбачає виробництво високоякісних продуктів без шкоди природі. Тут вирощують екологічно чисті корма для тварин, поля удобрюють екологічно чистими добривами, відповідно суттєво зменшуючи енергозатрати господарства.

Біогазовий завод потужністю 1166 кВт теплової енергії забезпечує теплом приміщення, де вирощується близько 54 тисячі свиней, які мають не тільки збалансоване харчування, високоякісний догляд, але і постійний ветеринарний нагляд, і навіть іграшки.

Біогазовий завод виробляє також і електроенергію – 15% від згенерованих 100 кВ-год йде на обслуговування потреб заводу, решту – продають державі за «зеленим» тарифом.

“Відходи від виробництва свиней, збираємо спочатку у резервуари, а потім транспортуємо на завод і додаємо відходи коров’ячої ферми, в даному випадку сепаратні відходи і кукурудзяний силос, – пояснює майстер цеху біогазу Іван Кальковець. – Додаткові компоненти дозволяють збільшити виробництво газу і забезпечити роботу заводу на його максимальній потужності”.

У котельній кімнаті вироблена теплова енергія розподіляється. Також встановлено запасний котел, який виробляє теплову енергію на випадок сервісної зупинки когераційної установки, продовжує Іван Кальковець. «Зупинити виробництво біогазу не можна, – пояснює він. – Процес ферментації йде постійно і утилізація біогазу відбувається котлом або машиною».

Навіть відпрацьовані відходи, які перебродили і з яких вилучили метан, не опиняються на смітнику, продовжує майстер цеху біогазу. «Ця маса – екологічно чисте і хороше добриво, яке вивозиться у сезон на посівні площі, – пояснює Іван Кальковець. – Жодного забруднення і шкідливих викидів».

Повідомляє Ecotown