Bdzhilnytstvo 696x426

Пропонуємо найпопулярніші IT-технології, що функціонують сьогодні на ринку та вирішують проблеми отруєння бджіл та запилення сільськогосподарських культур.

BeeHero

Компанія BeeHero пропонує технологію, яка дозволить пасічнику в режимі реального часу спостерігати за діяльністю бджіл всередині вулика. IT-рішення допомагає виявляти хвороби та стежити за статусом матки.

Платформа поєднує в собі складні алгоритми машинного навчання з сенсорами, що дозволяє стимулювати повний розвиток виробництва під час найважливіших циклів запилення. Також BeeHero надає ефективні запилювачі, які можуть збільшити врожайність на 30%.

Компанія розробила технологію вимірювання якості запилення в реальному часу — Pollinate, яка дозволяє оптимізувати розгортання вуликів. Сьогодні новатори розробляють технології, які дозволяють знизити смертність бджіл та виявляти проблеми запилення.

ApisProtect

Компанія ApisProtect використовує унікальну інноваційну технологію, яка допомагає бджолярам підвищити продуктивність вуликів. Стартап використовує інноваційну технологію для моніторингу вуликів. За допомогою машинного навчання платформа збирає дані різних джерел інформації про колонії бджіл, тестує захворювання, надає звіти, сукупні та анонімні дані зібрані з вуликів по всьому світу.

Ці відомості опрацьовує спеціальна платформа яка згодом надсилає свої пропозиції пасічнику щодо покращення здоров’я колоній бджіл. Функціонал платформи дозволяє пасічнику контролювати свої вулики, оцінювати їхній стан, керувати часом та ресурсам, вчасно виявляти слабкі колонії.

BEEP

BEEP — онлайн платформа, яка дозволяє керувати даними, надавати інформацію про бджолині колонії з будь-якого місця. Технологія працює у цифровому форматі, оснащена програмою для ведення записів пасічника, які доповнені автоматичною системою моніторингу з використанням датчиків. Функціонал BEEP дозволяє підтримувати здоров’я бджолиних сімей та швидко реагувати при виявлені негативні фактори.

Функції платформи однаково працюють на любому ґаджеті. Для повноцінного ведення запису роботи бджоляра, за допомогою датчиків, можна додавати автоматично виміряні дані ваги кожного вулика.

Завдяки цій платформі пасічники мають змогу отримувати більш детальну та своєчасну інформації про стан колоній, обмінюватись даними та співпрацювати з іншими пасіками.

Ubees

Ubees інтегрує “розумні” системи на пасіках. Компанія поєднує традиційний досвід ведення бджільництва з наукою та інноваціями, а також надає послуги запилення, особливо для мигдалю. Ubees розробляє систему управління даними для кращого ведення бізнес-процесів та впроваджує технологію екологічної чистки для зменшення стресу у вуликах.

Macedonian Honey

Macedonian honey створюють свої технології для боротьби зі шкідниками, хворобами та смертністю бджіл. Компанія розробила новий вулик Elle-Hive, який утримує запах і тепло. Всередині використовують лише натуральні матеріали, оскільки хімікати та кислоти можуть порушити ефективність роботи комах. Бджоли, вирощені в Elle Hive, стають міцнішими, а їх генетичний матеріал дозволяє майбутнім поколінням краще боротись з хижаками.

Унікальність такого типу вулика полягає у використанні сучасних знань, які дозволяють максимально адаптовувати їх до життєвого циклу бджіл та їхніх потреб. Вулики оснащені глибокою рамкою для ефективного розвитку колоній та вертикальними розширеннями, які ефективні під час сезону зберігання меду.

Повідомляє Аggeek