Original

В Україні відкриття ринку землі має йти шляхом введення зважених механізмів захисту прав та інтересів жителів сіл. Про це нещодавно заявила глава Асоціації тваринників України (АТУ) Ірина Паламар на спільній зустрічі аграрних асоціацій та експертів галузі.

За її словами, для відкриття ринку землі в першу чергу необхідно провести інвентаризацію земель та вдосконалити механізм іпотеки землі. При цьому реєстрація повинна бути саме в тій об’єднаній територіальній громаді, де фізично розташована земельна ділянка, а першочергове право викупу земельних паїв має отримати фізична або юридична особа, яка ними зараз користується.

Крім того, Ірина Паламар акцентувала увагу на тому, що продаж землі повинен реалізовуватися на конкурентних засадах шляхом встановлення мінімальної та максимальної її вартості з обов’язковою прив’язкою до реальної ринкової вартості, в тому числі світової.

«В Україні, на думку експертів, земля повинна коштувати близько 5 тис. євро за гектар. Держава повинна попередити викуп за безцінь сільгоспземель у необізнаних жителів сіл. Це попередить так званий «прогнозований масовий» ринок землі і викуп її іноземцями. Очікуваним проектом Земельної реформи планується, що буде передбачена прив’язка мінімальної ціни продажу землі до нормативної оцінки (фактично мізерній оцінці). Ми не підтримуємо такі умови», – зазначила глава АТУ.

Що стосується придбання землі іноземними інвесторами, то Ірина Паламар зазначила, що в Україні необхідно ввести тимчасові обмеження на володіння сільгоспугіддями для іноземних громадян, юридичних осіб та урядів.

Повідомляє Рropozitsiya