У Херсонському державному аграрному університеті (ХДАУ) будують теплицю з повним комп’ютерним керуванням. Запрацює вона вже наступної зими. Мета проекту – створити інноваційний навчальний майданчик для студентів вишу, щоб у майбутньому вони могли працювати з новітньою технікою.

Комп’ютеризована теплиця площею 180 м2 не має аналогів в області. ПК у ній стежитиме за мікрокліматом і станом ґрунту за допомогою датчиків, а також вноситиме воду і поживні речовини безпосередньо до коренів рослин. Людині в «розумній» теплиці залишається тільки поповнювати запаси цих речовин і збирати врожай.

За словами ректора ХДАУ, професора Юрія Кирилова, запустять теплицю наступної зими і вирощуватимуть в ній різні культури – від томатів до ягід.

Завдання проекту – навчити студентів працювати з новою спеціалізованою технікою, щоб не витрачати на це ресурси і час безпосередньо на виробництві.

Агропідприємства Херсонщини, які активно розвивають тепличні господарства, мають пряму зацікавленість у цьому проекті, тому безкоштовно надали університету датчики та інше обладнання для теплиці.

Повідомляє Landlord