Gruntovi Gerbizidi 2018 1 400x232

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Міністерства охорони здоров’я України щодо гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин. Цей документ завершує процес державних випробувань і дає можливість розпочати держреєстрацію ЗЗР. Офіційний статус отримали нормативи на майже 750 препаратів.

Оскільки у 2019 році вчасно не затвердили ці нормативи, то фактично держреєстрацію ЗЗР в Україні було зупинено. Внаслідок цього на період весняної посівної кампанії фермери не отримали доступу до передових засобів для підвищення якості та врожайності культур.

За інформацією Європейської бізнес-асоціації, 5 липня Мінюст зареєстрував нормативи та регламенти, хоча вони й досі не опубліковані. Реєстрація наказу МОЗ завершує процес державних випробувань та запускає механізм держреєстрації ЗЗР.

Також дозволено держреєстрацію низки засобів нового покоління. Це означає, що до початку осінньої посівної кампанії фермери зможуть їх отримати.

Європейська бізнес-асоціація висловлює сподівання, що наказ опублікують найближчим часом, і процес з реєстрацією не затягнеться ще довше.

Повідомляє Landlord