Кавуни досить уразливі до різних захворювань і шкідників, зокрема до антракнозу й попелиці. Науковці США використовують технологію секвенування геному (набору біохімічних методів встановлення послідовності нуклеотидних основ ДНК), щоб розробити нові сорти, які володітимуть підвищеним захистом від основних хвороб рослини.

Протягом багатьох років вчені з лабораторії рослинництва ARS у Чарльстоні (США) вивчають кавуни для розроблення нових сортів, більш стійких до хвороб і шкідників. З цією метою ARS проводить оцінку генетичного різноманіття в межах різних видів зародкової плазми кавунів.

Геном домашнього кавуна містить 23 440 генів. Секвенування геному допоможе сформувати цінні характеристики, такі як стійкість до хвороб, доступні селекціонерам а також виробникам при розведенні кавунів. Ці рослини володітимуть підвищеним захистом від основних захворювань.

Дослідницька група на чолі з генетиком Амноном Леві з Американської лабораторії рослинництва співпрацювала з науковцями Інституту Бойса Томпсона, щоб розблокувати геном поширеного сорту кавуна «Чарльстон Грей».

Використовуючи найсучасніші доступні геномні технології, команда також генотипувала додаткові 1365 кавунових ліній. Ця важлива робота сприяла виявленню нових цінних генів, які здатні забезпечувати кавуну стійкість до хвороб і шкідників.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.