1549811_4_650x410

На розвиток тваринницької галузі станом на початок липня залучено понад 1,3 млрд грн інвестицій за рахунок банківських кредитів. Сільгоспвиробникам компенсовано 382,6 млн грн. Про це повідомили у Мінагрополітики. 

Зокрема, за грудень 2018 року та січень-травень 2019 року сільгоспвиробникам нараховано та сплачено 4,4 млн грн для часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами. 

Компенсації підлягають кредити, залучені для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва й аквакультури (рибництва).

Підтримкою скористались три суб’єкти господарювання, що провадять діяльність у галузях аквакультури, звірівництва та бджільництва. 

Також за звітний період нараховано 13,7 млн грн для компенсації вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів.

Підтримкою скористалися п’ять суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у галузях свинарства та птахівництва. 

Крім того, у січні-червні перераховано 364,5 млн грн для часткової компенсації вартості тваринницьких об’єктів, підприємств зі зберігання та переробки сільгосппродукції. Підтримкою скористалися дев’ять суб’єктів господарювання.

Довідка

На 2019 рік держбюджетом за програмою «Державна підтримка тваринництва, зберігання та перероблення сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» передбачено видатки на суму 3,5 млрд грн. З них 50 млн грн – компенсація відсотків, 100 млн грн – компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, 850 млн грн – часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів, підприємств зі зберігання та перероблення сільгсппродукції.

Повідомляє Agrotimes