У смт.Цибулів Монастирищенського району Черкаської області відкрився комплекс для відгодівлі телят – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бики Черкащини». Обладнання для нього було придбано за грантові кошти Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Даний кооператив було створене для підтримки селян, що займаються вирощуванням ВРХ та виробництвом молока. Тепер селяни зможуть віддавати сюди на відгодівлю бичків і отримувати за це гроші без зайвих бюрократичних процедур. 

Створення такого комплексу – це сучасна модель підтримки вирощування ВРХ. Грант від Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» на закупівлю необхідного устаткування для відгодівельника кооператив отримав у жовтні 2018 року.

Актуальність проекту

Актуальність проекту зумовлена кричущою ситуацією у вітчизняному тваринництві, за якої домашні господарства, щоб уникнути реєстрації новонароджених телят та сплати податків на продаж молодих тварин, забивають телят у перші 14 днів. Внаслідок цього Україна щорічно втрачає понад 900 тисяч телят, або 450 тисяч тонн яловичини. Тобто країна не доотримує $400 млн потенційного прибутку.

Можливості проекту

Збудований комплекс на початку зможе прийняти 500 телят, розширюючись у подальшому до 3000 телят. Кооператив повністю братиме на себе вирощування зданих тварин, при цьому юридично теля залишатиметься у власності члена кооперативу.

Завдяки проекту члени кооперативу зможуть активніше скористатися державними компенсаціями в розмірі 2500 грн на утримання телят віком до 13 місяців.

Повідомляє Landlord