7de4bdd Lis Fakty 1320 696x359

Всесвітня метеорологічна організація ООН прогнозує, що 2019 рік виявиться одним із найспекотніших, а період 2015–2019 рр. поб’є рекорд за найвищими середніми температурами повітря за всю історію спостереження.

Минулого тижня в Анкориджі, найбільшому місті американського штату Аляска, частина якого розташована за полярним колом, температура досягла +32°С при нормі в +18–19°С у цю пору року. До цього рекордом вважалася температура +29°С, зафіксована у 1969 році. 

Вчені пов’язують потепління на Алясці з таненням арктичних льодовиків і підвищенням температури Північного Льодовитого океану. На території штату почалися лісові пожежі. За даними BBC News, потепління в штаті призвело до смерті тисяч тупиків через голод, оскільки риба, якою харчуються ці птахи, спливла на північ внаслідок підвищення температури води.

Глобальне потепління затримають дерева

Науковці Швейцарської вищої технічної школи Цюріха дійшли висновку, що затримати глобальне потепління на кілька десятиліть можна за допомогою висаджування дерев загальною площею 4,4 млрд га. Рослини вилучатимуть надлишки вуглецю з атмосфери і використовуватимуть його для свого зростання.

Дослідники з’ясували, що на Землі є трохи менше 1 млрд га земель, які вільні від міст, сільськогосподарських земель і лісів. Крім того, на 1,7–1,8 млрд га рослинність дуже незначна, і вони також можуть використовуватися для посадки лісів.

При цьому з насадженням дерев слід поспішати, оскільки вчені наголошують, що зміни клімату можуть у майбутньому зробити цей простір неродючим. До 2050 року приблизно 223 млн га (особливо в тропіках) будуть непридатними для висаджування лісів.

Повідомляє Landlord