Протягом наступних 30 років у Туреччині планують втричі збільшити кількість вертикальних теплиць. Очікується, що вони забезпечать ефективне виробництво овочів зі значною економією транспортних, екологічних та енергетичних витрат.

Туреччина прагне поліпшити свої позиції на глобальному ринку агропродукції і зосередила увагу на вертикальних теплицях. Їх зведуть у великих містах, що дасть змогу заощадити простір, запобігти зростанню цін на сільгосппродукцію, а також це сприятиме створенню нових робочих місць.

Вертикальне тепличне виробництво визначено турецьким урядом як один із найважливіших напрямків інвестицій, і на це передбачено гранти та безвідсоткові кредити в межах програм державних банків.

Переваги вертикального землеробства у порівнянні з традиційним полягають у тому, що воно потребує значно менше поливу, добрив і засобів захисту рослин. Проте на сьогодні вартість витрат на впровадження сіті-ферм вища за рахунок необхідності вводити інноваційні технології та купувати дороге обладнання.

Але ці інвестиції мають швидко окупитися, оскільки за наявності відповідного обладнання виробники зможуть виростити 240 кореневих рослин на 1 м2. Передбачається, що фермери зможуть отримувати у 8 разів більше продуктів з вертикальних теплиць порівняно з іншими методами виробництва, тим самим скорочуючи виробничі відходи.

Повідомляє Landlord