В Україні на сьогоднішній день існує нагальна потреба в удосконаленні господарського законодавства для надання особам, які здійснюють сільськогосподарську діяльність на системних засадах, статусу самозайнятих осіб.

З метою системного врегулювання даного важливого питання необхідно закріпити на законодавчому рівні пріоритетність малих форм господарювання. Про це заявив завідувач відділом фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.

«В Україні все ще не сформовано сприятливих умов для повноцінного функціонування високотоварних господарств населення в рамках правового поля. Внаслідок цього більшість дрібних виробників з числа потенційних фермерських господарств вважає за доцільне перебувати в так званій «сірій» зоні. При цьому вони не платять належних податків, не отримують бюджетної підтримки, зате користуються соціальною підтримкою, субсидіями, які призначені для «звичайних» фізичних осіб», – зазначив Л.Тулуш.

Наразі в Україні необхідно сформувати систему дієвих стимулів, які б забезпечили вигідність господарської трансформації таких суб’єктів, а також стимулювати розвиток сільськогосподарської кооперації, без якої відповідний процес не відбудеться.

Повідомляє Рropozitsiya