Фермерське господарство «Відродження» обробляє 3500 гектари землі в Немирівському районі Вінницької області. Тут вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь, ріпак, використовуючи при цьому передові технології та інноваційні рішення. Ставку роблять на якість і збільшення врожайності.

Досвідом побудови успішного фермерського господарства поділився комерційний директор СФГ «Відродження» Євген Вайн.

Історія підприємства розпочалася у 1985 році всього з 10 га землі, і батько Євгена був одним із перших, хто став займатися сільськогосподарською діяльністю в цьому регіоні.

«Пам’ятаю, як він з моїм дядьком доволі довго їздив по регіону, дивилися землі. Так і вийшло, що ми зосередилися у селі Обідне Вінницької області», — розповідає Євген Вайн.

Сам пан Євген з братом Веніаміном уже з дитинства були залучені до сільського господарства. Тож із вибором майбутньої професії в нього питань не виникло. Проте Євген Вайн здобув кілька вищих освіт — економічну та технічну (програмування).

У 1992 році, коли господарство почало розвиватися активніше, в арсеналі «Відродження» було 36 га землі, старенький «Москвич», ледь живий трактор Т-70с та невичерпний ентузіазм. На початку сфокусувалися на вирощуванні буряка, оскільки неподалік розташовувався Степанівський цукровий завод, з яким і співпрацювало господарство Вайнів.

У 1992–1993 роках фермерам почали видавати кредити на розвиток. Тож господарі вирішили ризикнути і придбали одразу два нових Т-150 — один колісний, другий гусеничний. А далі придбали комбайн. На той час для фермерів це була нечувана розкіш.

«Батько тоді сам поїхав до Мінська, звідки пригнав МАЗ. Він працює і до сьогодні, до речі, також придбали і нові сівалки. Так і почали активно працювати. З часом ми дійшли до того, що техніка повинна бути сучасною, із правильним обслуговуванням», — каже Євген Вайн.

Сучасна техніка

Наразі «Відродження» працює з технікою сучасних брендів, якими господар дуже задоволений. На підприємстві усвідомили необхідність такої вартісної техніки понад 10 років тому. І не помилилися, адже з її придбанням результати роботи значно зросли.

Підприємець віддає перевагу виключно новій техніці, щоб рік-два з нею не було жодних проблем. Такого саме принципу дотримується і у виборі автівки: вона має бути простою та надійною — щоб лише здійснювати планове технічне обслуговування, заливати паливо та їздити.

«Адже на рік я проїжджаю приблизно 40 000 км і повинен бути впевнений, що в машину мінімум перші кілька років або 100 000 км взагалі не треба буде заглядати», — ділиться господар.

З усієї техніки, яка є на ринку, Євген Вайн обирає німецьку, оскільки вважає, що в німців найпрогресивніші технології. І хоча ця техніка має високу вартість, вона, за відгуками бізнесмена, себе виправдовує, бо витримує експлуатацію у важких умовах.

У роботі сільськогосподарської техніки підприємець широко використовує нові технології. Це обумовлено двома чинниками: ефективністю використання ресурсів та зменшенням впливу людського фактора. Цього року у «Відродженні» запровадили систему автоматичного водіння, поставили RTK-станцію. У комплекті із сівалкою йде iPad із контролем управління систем.

Але з появою таких технологій у господарстві зіткнулися з проблемою пошуку кадрів. Адже на таку вартісну техніку випадкову людину не візьмеш. Тому зараз у господарстві на постійній основі працює до 70 осіб. Фахівці обов’язково проходять стажування та спеціалізоване навчання. Комбайнами  господарство користується на умовах оренди. У цьому підприємець вбачає певну вигоду, адже не потрібно значних вкладень і не переймаєшся питанням ремонту.

Передові технології захисту рослин

У господарстві «Відродження» подальший розвиток не вбачають у розширенні земельного банку. Натомість ставку роблять на якість, інноваційність та збільшення врожайності з гектара. Зараз підприємство має такі показники: соняшник — близько 45 ц/га, пшениця — 65 ц/га, ячмінь — 60–65 ц/га. У планах по пшениці — 90 ц/га, кукурудзі — 140–150 ц/га, по соняшнику прямуватимуть до 50 ц/га.

Збільшення врожайності у господарстві досягають шляхом використання виключно передових технологій. У цьому питанні «Відродженню» вже багато років допомагає компанія BASF. Як зізнається пан Євген, вони цінують її препарати насамперед з огляду на інноваційні рішення.

Євген Вайн розповів, що в їхньому господарстві дуже активно планують використовувати препарат АрхітектТМ на соняшнику. Це відносно новий препарат, який дуже добре себе зарекомендував. Морфорегулятор-фунгіцид розкриває генетичний потенціал соняшника, оптимізує архітектоніку рослини, поглинання поживних речовин та води. Окрім цього, препарат має широкий спектр контролю за такими хворобами соняшника, як септоріоз, іржа, фомоз, склеротиніоз, фомопсис. Також препарат підвищує посухостійкість соняшника та збільшує його врожайність.

Ще один фаворитний фунгіцид у господарстві — Піктор, який використали минулого року майже на всій площі на ріпаку та соняшнику. У «Відродженні» дуже задоволені препаратом з огляду на його високу активність проти збудників склеротиніозу, альтернаріозу та інших хвороб соняшника і ріпака.

Також довгий час використовують Абакус і дуже задоволені результатами. Двокомпонентний фунгіцид нового покоління ефективно протидіє небезпечним хворобам зернових культур, сої, кукурудзи, поліпшує якісні показники та підвищує врожайність рослин.

У господарстві хоч і позитивно ставляться до експериментів, але завжди з обережністю.

«У нас є певна тактика щодо застосування препаратів. Якщо він для нас новий, ми завжди спершу його випробовуємо на невеликій ділянці. Так, цього року спробуємо Адексар СЕ Плюс, скоріше за все, на найкращих площах», — ділиться планами комерційний директор.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.