Зростання попиту на м’ясо птиці з боку Азії та Африки покращило перспективи для його виробників, а ситуація на китайському ринку матиме значний вплив на світовий ринок у майбутньому, вважають аналітики Rabobank.

Перші три місяці 2019 року не були успішним сезоном для виробників курятини, оскільки обсяг торгів на світовому ринку становив 2,8 млн тонн, що є найнижчим показником із 2015 року, зазначає старший аналітик Rabobank Нан-Дірк Малдер.

Однак ситуація з АЧС в Азії покращила світові перспективи для експортерів птиці в ІІ кварталі, оскільки країни, які постраждали від хвороби – такі, як Китай і В’єтнам, –переходять зі свинини на інші тваринні білки.

Ситуацією з дефіцитом м’яса свинини в Китаї можуть скористатися найбільші постачальники курятини до цієї країни – Бразилія, Таїланд, Аргентина. Інші світові виробники зможуть наростити експорт і підвищити ціни лише у випадку, якщо Китай піде на подальше розширення імпортної географії.

Щодо епізоотичної ситуації в птахівництві, то цього року кількість випадків грипу птиці знизилась, але спалахи все ще фіксують у таких країнах, як Мексика, В’єтнам, Камбоджа, Непал і Тайвань, що впливає на місцеву промисловість.

Більш збалансована пропозиція на ключових ринках торгівлі – у Бразилії, Таїланді, США та ЄС – в загальному досить позитивно вплинула на світовий ринок птиці. 

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...