0wkoiddkefs

Aвстрійський Парламент затвердив повну заборону на спірний гербіцид гліфосaт, класифікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я як «ймовірно канцерогенний».

Це зробило Австрію першою країною в Європейському союзі, яка заборонила спірний гербіцид заради «принципу обережності».

Даний захід повної заборони обговорювався в Австрії протягом декількох тижнів, оскільки його противники стверджують, що він не відповідає європейським нормам, так як ліцензія на використання гліфосату в ЄС, відновлена ​​в 2017 році Європейським Союзом, діє до 15 грудня 2022 року.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) з 2015 року класифікує гліфосат як «ймовірний канцероген». Гліфосат використовується різними брендами з тих пір, як патент, що належить американській групі Monsanto, став надбанням громадськості в 2000 році. Найбільш велике виробництво гліфосату Monsanto зараз належить німецькому хімічному гіганту Bayer.

Європейська комісія, виконавчий орган Євросоюзу, підтримує думку своїх наукових установ Efsa (Європейське агенство з безпек харчових продуктів) і Echa (Європейське агенство по хімікатам), які класифікують гліфосат як канцероген.

У Франції уряд пообіцяв, що до 2021 року гліфосат буде заборонений «в основних цілях» і заборонений «для всіх цілей» протягом п’яти років. Його використання вже обмежено, тобто заборонено з 2017 року для обробки громадських зелених зон і з початку 2019 року ним не можуть користуватися садівники-любителі.

Інші країни ЄС прийняли часткові заборони на гліфосат. Його використання в Чеській Республіці обмежено з початку 2019 року.

В Італії спірну речовину заборонено з 2016 року в районах, часто відвідуваних населенням. У Нідерландах заборонено використовувати гліфосат для обробки пішохідних маршрутів з 2016 року.