Українська та китайська сторони домовилися про документ, який зафіксує напрями співпраці між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Національною адміністрацією продовольчих та стратегічних резервів КНР.

Рамковий документ про подальшу співпрацю планується підписати цього року в Пекіні. Це має поглибити співробітництво між двома країнами в сфері АПК. Вже на сьогодні Китай є одним з ключових торговельних партнерів України у цій сфері і стабільно входить в ТОП 5 країн-імпортерів української агропродукції.

За 5 місяців цього року аграрний товарообіг між країнами склав понад $860 млн, при цьому експорт досяг $795 млн, зазначила в.о. мінагрополітики Ольга Трофімцева під час робочої зустрічі з китайською делегацією.

Сторони обговорили питання ефективної експортної логістики, співпрацю у сфері розвитку аграрних технологій та сільськогосподарському машинобудуванні.

«Співробітництво України та Китаю в галузі сільського господарства має стратегічний характер, а інвестиції в аграрну сферу України – це запорука продовольчої безпеки Китаю та світу в цілому», – наголосила в.о. міністра.

Довідково: Протягом останніх років двосторонній товарообіг продукцією АПК між Україною та КНР становить понад $1 млрд. Частка продукції АПК у загальній структурі українського експорту до КНР становить понад 50%. Сьогодні Україна є основним постачальником до Китаю кукурудзи та соняшникової олії (близько 60-80% всього імпорту Китаєм протягом останніх років).

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...