У місті Глиняни (Золочівський район, Львівської області) запрацювала на повну потужність 3,4-мегаватна сонячна електростанція.

СЕС займає 10 гектарів і складається з 13 тисяч фотоелектричних панелей.

«Станцію розташували на піщаних, заболоченіх землях, які не можна використовувати під сільськогосподарські угіддя, – говорить мер одного з найменших міст Львівщини Ігор Шульга. – Згідно з генеральним планом, ця ділянка була переведена у «землі промисловості».

Сонячну станцію побудувало і ввело в експлуатацію  українсько-канадське ТзОВ «Pure power». У проект було інвестовано 110 млн гривень.

За словами представника компанії «Еко-Оптіма» Юрія Федака, який розробляв проект станції, СЕС вироблятиме 3,8-3,9 млн кВт-год електроенергії у рік і здатна забезпечити на 50% енергопотреби Глинян.

«Сонячні панелі гарантовано вироблятимуть 85% від їх номінальної потужності протягом 25 років, – зазначає Ю.Федак – Однак СЕС планують експлуатувати без ремонтів 30-35 років».

Згідно з підрахунками, річне виробництво електричної енергії забезпечить покриття 4% річного споживання Золочівського району.

На додачу, завдяки СЕС, міський бюджет отримує додаткові надходження від оренди земельної ділянки площею 10 га у сумі 186 тис. гривень, розповідає мер Глинян Ігор Шульга.

Незабаром у Глинянах мають намір побудувати ще одну сонячну електростанцію, вже на 36 гектарах.

«Наразі земельна ділянка вже в оренді і місто отримує близько 800 тис. гривень у рік, – розповідає мер міста. – Інвестиції у будівництво станції складуть близько 300 млн гривень».

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...