Системи туманоутворення високого тиску забезпечують потужний ефект контролю температури і вологості в теплицях. У цьому переконався найбільший виробник томатів у Бельгії – Tomeco. Встановлене новітнє обладнання дає змогу компанії цілорічно постачати високоякісну продукцію.

Група Tomeco – це 8 бельгійських компаній, які об’єднали понад 80 га теплиць для високотехнологічного вирощування томатів. Продукцію реалізують як на внутрішньому ринку Бельгії, так і в інших європейських країнах. Культивують лише 10 сортів, проте мета групи – забезпечення постійних клієнтів високоякісною продукцією протягом усього року. Тобто стабільне виробництво є надзвичайно важливим для Tomeco.

«Минулого року було досить жарке літо і значна частина томатів була меншою, ніж нам хотілося б. Ця втрата дорогоцінних кілограмів знижує наш прибуток і не дає змоги задовольнити попит клієнтів. Крім того сорти томатів Coeur de Boeuf і San Marzano схильні до гнилі стебла, і це також відіграє велику роль протягом літа», – розповідає власник компанії Джон.

Тож фермери були змушені шукати технології, які б надійно забезпечували потрібну врожайність і якість продукції. Такими технологіями стали системи для туманоутворення високого тиску виробництва MJ-Tech (Нідерланди). Установка, підключена до кліматичної системи, самостійно піклується про вологість, розсіюючи в теплиці тонкий туман. Вища вологість поліпшує умови вирощування, і водночас туман знижує температуру в теплиці.

«Із цими системами ми маємо можливість знижувати денні температури в жаркий період», – відзначають виробники.

Теплиця розділена на 9 відсіків, тому в установці з високим тиском також встановлено 9 насосів і 9 розеток. Для вироблення туману використовуються захоплені дощові води.

«У нас є три басейни для захоплення дощової води, – розповідає Джон. – Вони накриті плавучою кришкою, щоб запобігати утворенню водоростей. Один із басейнів ми повністю тримаємо окремо для встановлення туману».

Компанія MJ-Tech, що виготовляє системи туманоутворення, забезпечує також різні способи очищення води, зокрема і для підземних вод.

«Особливо в плані вологості ми помічаємо різницю між теплицями з туманом і без туману, – наголосив Джон. – Але до цього часу нам доводилося мати справу лише з окремими теплими днями цього року, а не з тривалими періодами безперервної спеки. Цей рік буде для нас експериментальним, але ми очікуємо підвищення якосты продукції найближчими роками, особливо влітку».

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...