Німецькі банки виділили для будівництва другої черги Приморської вітроелектростанції  (Запорізька обл.) потужністю 100 МВт кредит у розмірі 90 млн євро.

Відповідну угоду з консорціумом трьох німецьких банків – Bayerische Landesbank, KFW IPEX-Bank и ODDO BHF Aktiengesellschaft уклала “ДТЕК ВДЕ”, операційна компанія, яка консолідує активи енергохолдингу “ДТЕК” у відновлюваній енергетиці.

Кредит наданий під гарантії експортно-кредитних агентств (ЕКА) Euler Hermes (Німеччина) і CESCE (Іспанія) на 10 років після введення вітроелектростанції в експлуатацію.

Для Euler Hermes це вже третій проект з ДТЕК у відновлюваній енергетиці. Раніше агентство страхувало угоди із залучення позикового фінансування для будівництва першої черги Приморської ВЕС і першого проекту ДТЕК у вітроенергетиці – Ботієвської ВЕС. Для CESCE ця угода стала першою в Україні за останні роки.

Будівництво другої черги Приморської ВЕС потужністю 100 МВт стартувало у 2018 році. Вітропарк матиме 26 вітротурбін виробництва одиничною потужністю 3,8 МВт. Після завершення будівельних робіт (на I та II черги) ВЕС буде оснащена 52 вітротурбінами. Загальні інвестиції у проект становитимуть понад EUR150 млн.

Наразі для другої черги Приморської ВЕС побудовані всі під’їзні дороги, закладено фундаменти під вітротурбіни і йде установка перших вітряків. Завершення будівництва заплановано на вересень 2019 року.

Після введення в експлуатацію двох черг, Приморська ВЕС потужністю 200МВт буде щорічно генерувати близько 650-700 млн кВт-год електроенергії. Робота об’єкта дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 700 тис. тонн у рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

Повідомляє Ecotown