Земля сільськогосподарського призначення в Україні може коштувати в середньому $8000 за гектар. Такі дані симулятивного економічного комп’ютерного моделювання навів доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський в ході панельної дискусії «Старт ринку землі: чи варто на першому етапі виставляти на продаж тільки державні землі?», що нещодавно відбулася в Києві.

Але, як уточнив Олег Нів’євський, цього рівня ціна на землю може досягти лише за доволі ліберальної політики щодо обмеження кількості площ сільгоспугідь в одних руках, і якщо право на придбання землі отримають не лише фізичні, а й юридичні особи.

Водночас, за зниження максимальної кількості землі, яка може перебувати в руках юридичної особи, ціна землі знижуватиметься.

Якщо ж землю взагалі заборонять продавати юридичним особам, то ціна землі буде в кілька разів нижчою порівняно з варіантом ліберального ринку.

Так, якщо юридичним особам не дозволятимуть купувати землю, а для фізичних осіб «стелю» встановлять на рівні 150 га, то середня ціна на землю становитиме трохи більше $2000 за гектар. Якщо ж землю фізособам даватимуть по 100 га «в руки», то ціна землі становитиме в середньому менше $1700 за гектар, а коли по 50 га на фізособу, то тільки $1100 за гектар.

Повідомляє Рropozitsiya

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.