Фермерський виноградник садять із використанням саджальної машини, гідробура або вручну у заздалегідь підготовані ями. 

Звичайні однорічні саджанці висаджують усіма способами. Саджанці із закритою кореневою системою – лише вручну. 

Машиною виноград доцільно садити навесні, після дозрівання ґрунту. Саджанцям вкорочують однорічний приріст до 2-3 вічок, а корені – до 10-15 см. Рекомендована глибина садіння – 40 см, місце спайки й однорічний приріст саджанця обгортають шаром ґрунту. За недостатнього зволоження ґрунту рослини поливають за допомогою гідробура, норма води – 5 л на рослину.  

Під гідробур і в ями виноград садять восени і навесні. Восени однорічний приріст не обрізають, а навесні вкорочують до 2-3 вічок. За садіння під гідробур корені обрізають до 5 см, а в ями – до 15 см. За потреби саджанці замочують у воді на 1-2 дні. 

Садіння машиною продуктивніше, ніж під гідробур. Саджальні машини агрегатують із трактором тягового класу 1,4 або 2. Агрегат обслуговує один механізатор і 2 робітники-саджальники. 

Садіння під гідробур у промисловому виноградарстві – найпоширеніше. Агрегат обслуговує один механізатор, 4-6 робітників із гідробурами й така сама кількість саджальників.  У воду для гідробурів додають 0,5% нітроамофоски. 

Вручну виноград садять у ями завглибшки та діаметром 45-60 см.

Повідомляє Agrotimes