Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика здійснив зариблення пониззя Дніпра в районі острова Малий Потьомкінський, що поблизу Херсона. 

До водойми випустили 642 тисяч мальків червонокнижної стерляді середньою вагою 3,4 грам, повідомили у Державному рибному агентстві. Уточнюється, що зариблення здійснено за рахунок державного бюджету. 

Державне рибне агентство нагадує, що незаконне добування стерляді обернеться в 48 тисяч гривень компенсації за один екземпляр. 

Стерлядь — єдиний представник з роду осетрових, що  живе у прісних водах. Як і інші представники родини, відкладає ікру за один прийом. Вони влаштовують свої нерестовища в руслах річок, де є кам’янисті місця, або дно вкрите галькою чи грубозернистим піском. 

Нереститься стерлядь тільки в швидкоплинних водах, хоча жити може в ставках і озерах, де жиріє, але ніколи не розмножується. Ікру відкладає в період найвищого рівня паводка, коли температура води досягає +13… + 15 °C. Самка може відкласти 10—70 тис. ікринок, діаметр яких досягає 2 мм. З них через тиждень-півтора викльовуються личинки, які, підрісши, залишають місця народження і збираються в затонах, на плесах, де знаходять кормові об’єкти. З похолоданням вони переміщуються в глибоководні місця.

Риба веде придонний спосіб життя, обираючи найглибші місця в річках. Вона віддає перевагу прохолодній, чистій, швидкій воді, Це надзвичайно обережна риба. Інколи, переважно вночі або ввечері, вона підіймається до поверхні води, щоб поживитись комахами, зокрема одноденками, які падають на воду. Для цього риба перекидається догори черевом. Живиться стерлядь придонними організмами: черв’яками, личинками комах, іноді поїдає ікру інших риб. Взимку не живиться. У цей час табуни стерляді перебувають у глибоких ямах. Вони залишають їх лише після скресання криги, перед початком нерестової міграції.

Довідка

Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика – єдине державне підприємство, завданням якого є відновлення чисельності осетрових видів риб. 

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...