Останнім часом лідерам метеоринку США все більшу конкуренцію створюють стартапи. Серед них – компанія ClimaCell, яка стверджує, що її прогнози на 60% точніші від інших, оскільки, крім даних держметеослужб, вона отримує інформацію про погоду з мобільних телефонів і вуличних камер.

ClimaCell – це компанія з величезними амбіціями, вона була заснована у 2015 році До творців стартапу належить 32-річний Шимон Елкабетц, колишній пілот ізраїльських ВПС. Коли він служив в армії Ізраїлю, він мало не втратив керування своїм літаком через неточність прогнозу погоди. Коли Елкабетц дивом уникнув щільної смуги хмар, він подумав: «Хтось повинен створити якісно-новий спосіб складання прогнозів погоди».

Разом з двома партнерами Елкабетц розробив програмне забезпечення, яке може щохвилини передбачати погоду в певній місцевості. Особливість ClimaCell полягає в тому, що на додаток до даних державних метеослужб, вони отримують інформацію про погоду з нових джерел – зокрема з мобільних телефонів і вуличних камер.

«Ми називаємо це погодою речей. Ми можемо перетворити будь-який предмет в датчик метеоумов», – говорить Шимон Елкабетц.

Компанія залучила $77 млн ​​від  інвесторів. Вартість компанії ClimaCell оцінюється в $217 млн.

Елкабетц поставив перед собою амбітну мету і планує переманити до себе клієнтів метеослужби AccuWeather. 

Чи зможе ClimaCell стати лідером ринку?

Маршалл Шепард, колишній президент Американського метеорологічного товариства, заявив, що спершу керівництво ClimaCell має представити надійні статистичні дані, які підтверджують сміливі заяви представників компанії. Однак, за його словами, додавання великої кількості нових даних дійсно може допомогти скласти більш точний прогноз.

Інші вчені налаштовані більш скептично. «У ClimaCell можуть стверджувати все, що завгодно, але я ще не бачив жодних доказів», – заявив Кліффорд Масс, професор метеорології Вашингтонського університету. На думку вченого, вуличні камери не поліпшать прогноз погоди.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...