На Дніпропетровщині 12 фермерів створили ягідний кооператив. Загалом вони обробляють понад 30 га землі, вирощують суницю садову, літню та ремонтантну малину. За сезон збирають до 200 тонн продукції, реалізують її по всій Україні – як на ринку, так і в супермаркетах.

Кооператив було створено близько двох років тому. За цей період фермери вже відчули значні переваги такого об’єднання: вони заощаджують 15% на спільних покупках, а головне – значно розширили ринки збуту.

«Купуємо разом обладнання, крапельний полив, засоби захисту, добрива. На більших партіях завжди буде нижча ціна. До створення кооперативу нашим клієнтом був лише свіжий ринок, так званий базар. Створивши кооператив, ми отримали можливість укладати договори з мережами», – розповідає голова кооперативу Андрій Оселедець.

Об’єднання ягідників робить важливий внесок у розвиток своєї території, забезпечуючи селян роботою. У сезон з травня до жовтня працівникам тут платять до 12 тисяч гривень в місяць. В такий спосіб заохочують людей працювати в селі, а не виїжджати на заробітки за кордон.

Фермери планують розширювати виробничі площі. Як експеримент тут уже вирощують ожину, лохину, чорну смородину та плодово-ягідні дерева.

Всі учасники кооперативу вважають, що таке об’єднання – це найвигідніша модель в аграрному бізнесі. Приєднатися до них можуть всі охочі сільгоспвиробники. Головна умова – обробляти не менше 1,5 га землі й вирощувати ягідну продукцію.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...