Благодійна організація Practical Action (Великобританія) стала переможцем премії Продовольчої і сільськогосподарської організаціїї ООН (ФАО) за розроблення новаторського підходу в сфері розширення можливостей безземельних фермерів у Бангладеші. Запроваджена компанією технологія обробітку піщаної коси дає можливість вирощувати сільгоспкультури в пустельних умовах.

У листопаді 2018 року ФАО і уряд Швейцарії оголосили про нову міжнародну премію за інновації в галузі сталого виробництва продовольства і ведення сільського господарства.

Будь-яка особа або група могли запропонувати інновацію, якій давалася оцінка на основі її якості, загальних характеристик, стійкості, масштабів, цінності та впливу на навколишнєє середовище. Кандидати повинні були продемонструвати, як їхні інновації можуть поліпшити продовольчу безпеку і систему харчування, особливо в умовах наявності екологічних проблем.

Премія присуджувалася у двох категоріях:

  • категорія А – у розмірі $40 тисяч за інновації, які зміцнюють зв’язки між фермерами та споживачами і які охоплюють кілька рівнів виробничо-збутового ланцюжка;
  • категорія Б – у розмірі $20 тисяч за інновації, які розширили роль молоді в сільському господарстві і продовольчих системах.

Одним із переможців у категорії А – стала компанія Practical Action. Вона отримала міжнародне визнання за розробку новаторського підходу в сфері розширення прав і можливостей безземельних і маргіналізованих фермерів у Бангладеші шляхом обробітку піщаних кіс і встановлення зв’язків як з внутрішніми, так і з експортними ринками.

Обробка піщаних кіс передбачає закладення мішків з компостом в безплідних руслах річок і вирощування в них сільськогосподарських культур. Особливо ефективною техніка виявилася для вирощування гарбуза. З моменту започаткування у 2005 році інновація поширилася на більш ніж 20 тисяч домогосподарств, які використовували понад 4 тисячі га землі для виробництва більш ніж 100 тисяч тонн гарбуза, загальною вартістю 15 млн фунтів стерлінгів.

Крім поліпшення умов життя, це нововведення орієнтоване на працевлаштування жінок, а також дозволяє дрібним фермерам зберігати воду за рахунок вдосконалення методів зрошення.

Practical Action планує використати призові кошти на розроблення матеріалів для університетських навчальних програм. Завдяки чому студенти, які вивчають сільське господарство, зможуть краще ознайомитись з новою технологією, диверсифікувати культури і залучити донорів для застосування цієї програми в інших країнах Південної Азії.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...