У Херсонському державному аграрному університеті, в лабораторії «Перспективи аквакультури», розпочали розроблення та впровадження технології культивування африканських равликів – Ахатини гігантської.

Про це повідомив  завідувач кафедри «Водні біоресурси та аквакультура» Херсонського державного аграрного університету Павло Кутіщев.

«Успішно вирощена група якісних плідників та отримане потомство», – зазначив науковець.

Передбачається створення виробничо-експериментальних потужностей, формування стада плідників, відтворення та вирощування посадкового матеріалу для виробничих господарств.

Серед країн Центральної та Східної Європи Україна посідає одне з провідних місць із експорту їстівних равликів, додав Павло Кутіщев.

Ахати́на гігантська або африканський равлик — вид наземних молюсків класу черевоногих. Найбільший наземний равлик в світі, широко розповсюджений в тропічних і субтропічних країнах, де є сільськогосподарським шкідником. 

В природі Ахатина гігантська може досягати ваги в 450 грамів та нарощувати мушлю завдовжки до 40 сантиметрів. Колір мушлі варіюється залежно від раціону, зазвичай вона смугаста, жовтих і червоно-коричневих відтінків. Молюск активний при температурі від 9° C до 29° C, при температурі від 2° C до 8° C впадає в сплячку. Ахатини харчуються зеленими частинами рослин і плодами. Для побудови раковини молюск охоче поїдає вапняні породи, раковини мертвих молюсків, крейду і шкаралупу яєць. Ахатини — гермафродити, тобто кожна особина має як чоловічі, так і жіночі статеві органи. При низькій щільності популяції можливе самозапліднення.

Число яєць в кладці близько 200, равлик може робити 10-12 кладок щороку. Розмір одного яйця становить 4,5-5,5 мм, за формою воно нагадує куряче. Яйця мають білий колір і досить щільну шкаралупу. Новонароджені молюски перші кілька днів харчуються залишками власного яйця. Ахатини досягають статевої зрілості в 6-15 місяців і живуть до 5-6, іноді 10 років. Ведуть переважно нічний спосіб життя, хоча у вологу погоду можуть виповзати і вдень. Зазвичай же світлий час доби вони проводять в затишних місцях, закопуючись в ґрунт.

Слиз цих молюсків застосовується в косметології для виготовлення кремів, що стимулюють виробництво колагену. Збір слизу не завдає шкоди тварині та не вимагає спеціального впливу на неї.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...