Продукти рослинного походження є ідеальними кормовими добавками у вирощуванні птиці завдяки наявності компонентів нутрицевтиків (біологічно активні добавки, які використовуються для корекції хімічного складу їжі).

Патогенам складніше формувати резистентність до активних речовин, що містяться в рослинах. Це пов’язано з багаторівневою дією речовин, оскільки вони впливають на різні механізми в патогенній клітині.

Натуральні антимікробні засоби, включно з рослинними екстрактами та їхніми ефірними оліями, ферменти, пептиди, бактеріоцини, бактеріофаги й ферментовані інгредієнти мають потенціал для використання їх як альтернативи хімічним антимікробним засобам.

Екстракти орегано, часнику, кориці, сосни, тім’яну, розмарину й інших рослин можуть пригнічувати ріст і розвиток патогенів, таких як E.coli, Clostridia spp, Eimeria spp. і грибів, комплексно впливаючи на формування здорової птиці.

За безантибіотикового вирощування птиці профілактика інфекційних захворювань і біобезпека в господарстві відіграють провідну роль. Лише в разі виникнення бактеріальних захворювань, що спричиняють страждання та падіж птиці, й тільки за рекомендацією ветеринарного лікаря дозволяється давати антибіотики.

Продукти, які можна вважати альтернативою антибіотикам, у своєму складі містять фітонциди – речовини з антибактеріальними властивостями, отримані з рослинного матеріалу.

Серед найпоширеніших фітонцидів – аліцин, карвакрол, циннамальдегід, тимол, ліналоол, евгенол і ментол.

Механізми фітонцидної активності часто дуже близькі до механізму дії антибіотиків, але мають значно ширший спектр дії. У той час як антибіотики переважно мають протибактеріальну дію, фітонциди проявляють бактерицидні, віруцидні й фунгіцидні ефекти, що дозволяє значно ширше застосовувати їх в умовах птахогосподарств. До того ж більшість інфекційних хвороб найчастіше спричиняють асоціації бактерій, вірусів і грибів одночасно.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.