The Largest Greenhouse 4 696x522

Нещодавно в префектурі Окаяма (Японія) компанія SARA Inc. відкрила нову теплицю площею майже 13 га, де вирощуватимуть перець, томати та салат. Це найбільший в країні скляний оранжерейний проект на одній ділянці, особливістю якого є живлення від електростанції на біомасі.

Компанія SARA працює на ринку з 2016 року і на сьогодні є найбільшим виробником томатів у Японії.

Особливості нової теплиці

  • масштабність – площа 128 269 м²;
  • використання робототехніки – максимально автоматизовано систему вирощування салату;
  • запроваджено систему охолодження води і збагачення її нано-бульбашками.

Пересувна система NFT для вирощування, виготовлена компанією Green Product Systems (у світі сьогодні працює лише дві такі системи в напівзакритих теплицях).

Для томатів обрано прозоре скло, тоді як салат і перець ростуть під склом Smartglass (оброблений варіант, в якому дисперсія/розсіювання світла пристосовується до кута вхідного світла).

«Енергія є однією з основних витрат нашого бізнесу, – говорить керівник компанії Таїзо Сано. – Префектура Окаяма, де ми розміщуємося, відома як земля сонця. Завдяки цьому природному світлу, близько 2100 годин на рік, ми можемо вирощувати овочі цілорічно без штучного освітлення, і ми хочемо максимально використати доступне світло».

Тож, теплиця повністю розроблена для оптимального використання природного світла. Також, як вимагає японська промисловість, проект  є стійким до землетрусів.

Технічні засоби

Теплиця побудована компанією Van der Hoeven (Нідерланди) і автоматизована Hoogendoorn (Нідерланди). За словами Таїзо Сано, вони зробили «серйозний розрахунковий і суперінженерний проект», в якому кліматичний контроль має велике значення.

«Температура на об’єкті може досягати 37–38°С у поєднанні з вологістю 85%, тобто ми повинні робити все можливе, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань. Навіть у нічний час влітку температура залишається на позначці у понад +30°С, тому нам потрібні правильні інструменти для роботи в цих умовах», – каже керівник SARA.

Тепло та енергія

Сама теплиця напівзакрита: вона працює з невеликим надлишковим тиском і використовує вентилятори для поширення повітря і CO2, поліпшує клімат-контроль і затримує комах. Воду постачає місто, але перед використанням її на фермі дезінфікують.

Об’єкт має електростанцію на біомасі, що працює на деревній трісці та виробляє електроенергію потужністю 10 МВт. Електроенергія продаватимеся в основному до електромережі, у теплиці буде використано лише 20% від загального об’єму. Таким чином, компанія також робить свій внесок у стратегію розвитку японського суспільства, де заміна ядерної енергії є важливою темою.

Система кондиціонування

Тепло, яке генерується системою кондиціонування також використовується в теплиці. Завдяки встановленню на електростанції системи очищення газу, CO2 з біомаси також буде використовуватися в теплиці, поліпшуючи зростання рослин. Але найцікавішим є те, що пара, яка генерується котлами, буде використана для охолодження рослин. Разом з компанією Van der Hoeven саме для цього була створена спеціальна установка.

«Охолоджувачі працюють на парі з котлів. Таким чином, ми можемо використовувати всю потужність, яку виробляємо, і вирощувати овочі найвищої якості навіть у таких жарких і вологих умовах», – розповів Таїзо Сано.

Повідомляє Landlord