Співробітники Академії тропічного сільського господарства Китаю створять в південній провінції Хайнань національний банк насіння тропічних рослин. 

«За розвиток банку буде відповідати  інститут генетичних ресурсів тропічних культур при Академії тропічного сільського господарства КНР, що базується в Хайкоу (адміністративний центр провінції Хайнань»), – сказав глава інституту Чень Еюань.

За словами вченого, найближчим часом буде розроблений план з розвитку банку, який не тільки має стати найбільшою подібною базою генетичних матеріалів в світі, але і дозволить закласти основу для створення китайської «Силіконової долини насіння».

Чень Еюань зазначив, що робота зі збору генетичних матеріалів тропічних рослин почалася ще в 2003 році, в ній беруть участь 23 науково-дослідних інститути з семи провінцій Китаю. За словами голови інституту, до теперішнього часу вдалося зібрати понад 47 тисяч зразків.

«За більш, ніж 10 років роботи, ми розробили передові технічні системи для зберігання і використання генетичних матеріалів тропічних рослин», – зазначив Чень Еюань.

«З наявних даних вченим вдалося отримати зародкову плазму близько 3 тисяч тропічних культур, серед яких бананова пальма, маніока, каучук, і інші, що відкриває великі можливості для виведення нових сортів цих рослин», – додав голова інституту.

В майбутньому створення і розвиток національного банку дозволить вивести галузь тропічного сільського господарства Китаю на новий рівень і дозволить створити майданчик для міжнародних обмінів в цій сфері.

Повідомляє Landlord