Нещодавно у Бориспільському районі пройшов конкурс з випробовування 7 сівалок. В компанії SmartFarming визначали ефективність кожного посівного агрегату за технологією підрахунку сходів – Plant Counting.

Посів відбувся за однакових для всіх учасників умов: 0,7 га площі з однаковою технологією обробки; глибина посіву – 4 см; насіння АДЕВЕЙ (ADEVEY) ФАО 290 від компанії Limagrain.

Технологія Plant Counting застосовується для того, щоб визначити кількість рослин на полі, оцінити схожість та якість посіву агрегатом. Це один з найбільш вірогідних інструментів, який базується виключно на фактичних даних.

Для чого це потрібно:

  • перевірити ефективність сівалки та її працездатність. При підрахунку сходів вимірюють відстань між рослинами та виявляють пропуски або двійники. Також технології визначають глибину посіву. Це дає можливість оцінити якість роботи поточного парку сівалок і виявити технічні проблеми;
  • оцінити схожість нового посівного матеріалу. Plant Counting допоможе агровиробнику визначити, чи відповідають заявлені показники насіння дійсності;
  • спрогнозувати врожайність і виявити зони потенційних втрат. Технології дозволяють своєчасно виявити ділянки з низькою схожістю для проведення пересіву.

Pogostick — засіб для підрахунку сходів

Технологія Pogostiсk розроблена компанією Precision Planting (США) для оцінювання власних сівалок. Прилад оснащений атрибутами, які збирають інформацію з поля (модулем для обчислень, акумулятором, рулеткою (30 м), датчиком для вимірювання шляху, планшетом з програмним забезпеченням). Під час оцінки сходів рослин, iPad отримує дані через bluetooth, а мобільний додаток “Pogo” обробляє та висвітлює дані під час підрахунку сходів.

Програмне забезпечення “Pogo” дозволяє автоматично підраховувати дружність сходів та у відсотках давати оцінку якості сінгуляції та розкладки насіння. Також прилад може виявити девіацію (відхилення) відносно номінальної відстані між рослинами та оцінити кількість рослин, які мають потенціал до повноцінної врожайності.

Щоб розпочати роботу з приладом, агроному потрібно ввести локацію та назву господарства, статистичні дані: ряди сівалки, вказати рядок вимірювання, тип провідного апарату та культуру посіву в мобільний додаток “Pogo”.

У додатку наявні 4 кнопки, які фермер натискає під час оцінки кожної рослини:

  • good — наявні всі листки на рослині на першій фазі розвитку рослини;
  • LE1 — відхилення від фази на 1 листок;
  • LE2 — відхилення від фази на 2 листки;
  • No germ — насіння не зійшло.

Якщо сівалка посіяла насінину, але з якихось причин вона не зійшла, фермер повинен зазначити це у планшеті: ввести сівалку і рядок, де виявили проблему.

Система Pogostick видає у відсотках сінгуляцію, інтервали, сходи рослини, кількісну популяцію. Також програмне забезпечення вираховує збитки та визначає ціну за бушель. Pogostick дозволяє агроному не використовувати щоденників, оскільки прилад включає всі необхідні аспекти для точного підрахунку сходів рослин та одразу видає статистику по рядку.

Стандартний метод не дає фермеру отримати точну інформацію про якість посіву, оскільки підрахунок проводиться “вручну” та вибірково. За допомогою рулетки агроном вимірює відстань між рослинами та оглядає густоту, наявність двійників та пропусків. Всі дані заносять у програму Excel.

Дрони — засоби підрахунку та оцінки сходів

Щоб отримати детальну інформацію про стан посіву, агровиробники можуть використовувати БПЛА для точного підрахунку рослин.

Дрони, застосовуючи камери з високою роздільною здатністю (1 см на піксель) роблять велику кількість фотографій всіх ділянок поля. За даними аерофотозйомки будується ортофотоплан, який має точну геодезичну розмітку. На нього наносяться векторні шари (поля, дороги, водні об’єкти та інше) — це дозволяє швидко визначати площі різних ділянок та розпізнавати кожну рослину на полі.

Платформа Humminbird має необхідні інструменти для оцінки якості посіву. Платформа опрацьовує ці ортофотоплани та надає повну інформацію про кожну рослину. Як це відбувається?

Алгоритми Hummingbird дозволяють оперативно підрахувати кількість (густоту) сходів на кожному окремому полі та надати аналітику у вигляді сітки 25*25 м (що дорівнює ділянці площею 0,0625 га). У кожній сітці відповідно вказана кількість та середнє значення рослин на 1 га. Дану ділянку система порівнює з іншими квадратами, даючи всю аналітику про стан поля.

Літальний апарат може облетіти 125—250 га за півтори години — це економить час агроному. Звісно, швидкість залежить від роздільної здатності камери, типу культури та висоти польоту. Наприклад, за 3-4 вильоти по півтори години на день дрон може облетіти 500-600 га кукурудзи, а соняшника і цукрового буряка — понад 1000 га.

Отримані зображення під час моніторингу завантажуються на платформу Hummingbird для подальшої обробки та створення картограм кількості (густоти) сходів. Додатково надається аналітика щодо ділянок, частково чи повністю вкритих рослинністю.

Платформа Humminbird дає можливість автоматизувати “ручний” процес підрахунку сходів, надає незалежну оцінку, усуваючи вплив людського фактора. За допомогою дронів агровиробник отримує точну інформацію про якість посіву, може виявити кожну рослину в полі та швидко відреагувати у разі наявності проблем з сівалкою чи посівним матеріалом. Решта методів займають більше часу та потребують агронома, який буде оцінювати посів безпосередньо на полі.

Підрахунок сходів проводили на полі, щоб визначити ефективність роботи кожної сівалки. З результатами посіву зможуть ознайомитися всі учасники польової події УКАБ Агротехнології що відбудеться 14 серпня.

Повідомляє Aggeek

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.