Успішність бізнес-проекту з виробництва десертних яблук дуже залежить від технологічності насаджень. Йдеться про передбачуваність розвитку й формування дерев у майбутньому саду.

У саду, закладеному неоднотипними саджанцями, кожне дерево розвиватиметься по-різному. Відповідно по-різному відбуватиметься закладання плодової бруньки й абсолютно різною буде врожайність.

Якщо у партії саджанців, якими закладено яблуневий сад, є рослини різних товарних ґатунків, то кількість гілок, які утворюватимуть дерева, також буде важко спрогнозувати. Результатом стане відхилення саду від попередньо запланованої моделі, а в рамках короткотривалої експлуатації сучасних промислових насаджень це вкрай небажане.

Строкатість насаджень є причиною збитків, які щороку збільшуватимуться, адже різним деревам, що ростуть в одному ряду, не можна підібрати однаково корисних умов.

Так, якщо формування й обрізування крони виконувати вручну, як це відбувається у більшості господарств, садам зі строкатими розмірами дерев знадобиться персонал із дуже високою кваліфікацією. Адже там, де рослини матимуть різний характер росту, працівникам доведеться ретельно обмірковувати обрізування кожного окремого дерева.

За механічного ж обрізування одні дерева у таких садах обрізуватимуться надміру, інші, навпаки, взагалі не зазнаватимуть обрізування, бо їхні гілки будуть занадто короткими.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...