55

Андрій та Маряна почали вирощувати фазанів ще п’ять років тому. До цього вони займалися розведенням курей та кролів. Птахи підкорили фермерів своєю екзотичністю.

Своє господарство родина тримає у селах Вікняни та Кутище, що на Івано-Франківщині. Фазаняча ферма облаштована як величезні вольєри. Так, у Вікнянах фазани утримуються у вольєрі площею 600 квадратних метрів. В такій домівці можуть мешкати сотні птахів. Родини птахів живуть в окремих дерев’яних клітках.

“На кожного птаха має бути не менше одного квадратного метра простору”, — розповідає Андрій.

Для таких екзотичних птахів клітки потрібно облаштовувати особливим чином. Необхідно встановити дерева-сідала заввишки 1,5 — 2 метри, а біля кожної клітки повинні бути дерев’яні та металеві жолобки для корму. Для гігієни птахам насипають дрібний пісок, птахи використовують для чистки дзобів. Змінювати пісок потрібно кожні два місяці.

“Купувати дорослих фазанів дорого. Дешевше придбати яйця (від 15 до 170 гривень за штуку), покласти під гуску чи індичку або в інкубатор і через 23 — 28 днів мати пташенят”. — пояснює фермер.

Годують птахів 1 — 2 рази на день. Для корму використовують суміш пшениці, зерна соняшнику, меленої кукурудзи та сої. Коштує подібний корм 8 гривень за кілограм. Влітку фазанів можна годувати травою. В середньому, 300 фазанів з’їдають за місяць 1,5 тонни кормів. Нестися птахи починають вже у річному віці. За три-шість місяців несуть від 10 до 50 яєць. Парування у цих птахів відбувається наприкінці лютого — на початку березня.

Родина фермерів вирощує птахів для продажу у міні-зоопарки. Проте зараз люди все частіше купують цих птахів для розведення на своїх присадибних господарствах як звичайних курей для отримання м’яса та яєць. Щоправда ціна на екзотичних птахів, залежно від породи, коливається від 250 до 2,5 тисяч гривень. Цінується також і пір’я цих птахів. Одна пір’їна може коштувати від 70 до 100 гривень. За рік фермери продають 50 — 70 фазанів.

Повідомляє Агро-Центр