Філіппінський уряд ухвалив закон, який зобов’язує кожного школяра та студента висаджувати щонайменше десять дерев. Нововведення не лише відновить давній звичай, але й зможе допомогти у боротьбі зі зміною клімату мільйонами нових вирощених рослин.

“Навіть якщо приживеться лише 10% від усіх саджанців, у нас врешті з’являться десятки мільйонів дерев”, — каже автор закону – політик Гаррі Алехано.

Рослини садитимуть в лісах, заповідниках, на військових полігонах та занедбаних ділянках і в деяких міських районах.

Щороку 12 мільйонів філіппінців закінчують початкову школу, близько 5 мільйонів – старшу і півмільйона студентів випускаються з вищих навчальних закладів. За підрахунками Алехандро, якщо кожен з них виконуватиме закон, щорічно в країні буде з’являтися по 175 мільйонів дерев.

Новий закон має допомогти відновити екологічну систему країни, адже за ХХ століття її загальний лісовий покрив зменшився з 70% до 20%. Одна з головних проблем Філіппін – вирубка лісів. При цьому менша кількість дерев збільшує ризик виникнення повеней та зсувів, які завдають катастрофічної шкоди економіці країни. Окрім цього, закон може посприяти подоланню глобального потепління.

Повідомляє Агро-Центр