Ціни на лісову чорницю за перший тиждень сезону її збирання встигли впасти майже в 2 рази. Про це повідомляють в «Інфо-Шувар» із посиланням на дані моніторингу цін на майданчику найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

Перша чорниця з’явилась на ринку на тиждень пізніше, ніж в минулому році, і ціни на старті сезону були в середньому на 15-20% вищими. В тім вистачило всього кількох днів для того, щоб пропозиція чорниці на «Шуварі» наздогнала обсяги минулого року і ціни, відповідно, теж впали до минулорічних показників – зі 100 грн/кг (3,3 EUR/кг), до 60 грн/кг (2.0 EUR/кг).

Цікавим є те, що ціна на чорницю на початку третьої декади червня залишається однаковою вже три роки поспіль, 20 червня 2017 року цю ягоду на «Шуварі» теж продавали по 60-65 грн/кг.

Чорниця – це головна експортна позиція в рейтингу українських заморожених ягід, її частка в структурі ягідного експорту становить понад 40%. Збирає цю ягоду переважно населення в лісах Західного регіону країни.

Переробні підприємства та населення активно починають заготовлювати чорницю в першій половині липня – періоді, коли пропозиція на ринку є найбільшою.

Повідомляє propozitsiya.com