11111111111-1-696x472

Сезон збирання малини з відкритого грунту в Україні можна вважати відкритим, хоча поки що на ринок надходять порівняно невеликі партії продукції з південних регіонів країни. Приблизно на десять днів раніше сезон збирання малини стартував в Сербії, і вже починається збирання ранніх сортів малини в Польщі. 

Експерти EastFruit проаналізували ситуацію з цінами на перші партії малини в різних країнах. Цей аналіз показав, що настрій у садівників, які вирощують малину в Польщі та Україні, переважно обережно оптимістичний, а ось в Сербії фермери поки розчаровані цінами.

У Сербії, де раніше всього почалося збирання малини, ціни вже встигли знизитися приблизно до $2,1-2,4 доларів США за кг на малину для свіжого ринку. При цьому сербські заморозчики готові закуповувати малину за цінами від $0,7 до $1,3 доларів США за кг, в залежності від якості, але ця ціна не сильно подобається поки постачальникам, тим більше після повідомлень про втрату 80% врожаю малини.

В Україні ціни на малину, що поставляється з поля, на даний момент не опускаються нижче $2.7 доларів США за кг (70-75 грн/кг). На оптових ринках великих міст ціни на малину становлять близько $3.4 долара США за кг, а в західному регіоні – близько $3,8 доларів США за кг. Слід зазначити, що це значно більш висока ціна, ніж була на ринку в цей же час в минулому році, однак і сезон збирання малини в Україні почався з невеликим запізненням по відношенню до минулого року.

Основний врожай літніх сортів малини українські фермери почнуть прибирати не раніше, ніж через два-три тижні, тому ціни, швидше за все, будуть утримуватися на досить високому рівні до самого початку масового збирання в центральних регіонах країни.

У Польщі ціни на малину поки що значно вище – на оптових ринках продукція місцевого виробництва продається по $6-6,5 доларів США за кг, однак це поки що лише перші малооб’ємні партії продукції. Польські фермери вважають, що середня закупівельна ціна на малину переробників в літній сезон буде формуватися на рівні близько $1 долара США за кг, а за малину високої якості – близько $ 1,2 доларів США за кг.

В цілому і українські і польські фермери відзначають зростання інтересу переробників до продукції. Ще до початку сезону переробки, багато середніх українські виробники малини отримали пропозиції на постачання продукції для переробки. При цьому садівники, що не мають власних потужностей з заморожування малини, не поспішають підписувати контракти на поставку, чекаючи значного зростання цін в цьому сезоні. Цінові очікування дуже сильно коливаються, але більшість фермерів вважає, що відновлення закупівельних цін заморозчиків до рівня в 20-22 грн/кг ($0.75-0.85 доларів США за кг) є досить імовірним сценарієм розвитку подій.

Повідомляє EastFruit