Quot Quot 70

Компанії ймовірного кандидата в нардепи по 78 округу від партії “Слуга народу” Віталія Боговина брали участь у схемі ухилення від сплати податків на загальну суму майже 70 млн грн.

Про це свідчать судові матеріали справи, яку з 2018 року розглядає Голосіївський суд Києва.

Віталій Боговін – співвласник групи компаній «BKW Group». Слідчі поліції і фіскальної служби встановили, що дві компанії, що входять в цей агрохолдинг, фігурують в сумнівному податковому кредитуванні.

Ця фінансова афера дозволила учасникам “схеми” всього за 1,5 року привласнити близько 70 мільйонів гривень.

На думку слідства, головний фігурант справи – ТОВ “САТЕЛІТ”. Ця компанія зареєстрована на кіпрський офшор “АГРОТРЕНД ЛІМІТЕД”. Два одержувача вигоди: КОФКО (КНР) і маріупольський аграрій Володимир Коцюба.

Як зазначено в держреєстрі, акції підприємства знаходяться на Сінгапурській фондовій біржі, а тому встановити кінцевого бенефіціара неможливо.

Серед трьох підписантів ТОВ “САТЕЛІТ” вказано генеральний директор “COFCO Agri Ukraine” Володимир Осадчук. За даними сайту LATIFUNDIST.COM у Володимира Осадчука загальне рибне господарство «Хутір на околиці» з Іваном Мірошниченко, народний депутат від партії «Самопомоміч».

ТОВ “САТЕЛІТ” за рахунок формування схемного податкового кредиту у період з 01.01.2016 за 31.05.2017 взаємин з такими компаніями, як ФГ “Агро-Луч”, ТОВ “ТБ Агрофудекспорт”, ТОВ “Алонис Агро”, ТОВ “Придонецкое” посадові особи ТОВ “Сателіт” отримали право власності на бюджетні кошти у розмірі 67 704 305 грн. у вигляді відшкодування з бюджету податку на додану вартість, чим завдали збитків державі в особливо великих розмірах.

Тобто, був штучно завищений податковий кредит, за рахунок відображення у звітності «ризикових» операцій з придбання насіння соняшнику у компаній з ознаками сумнівності, а також сільгоспвиробників, де є значні розбіжності між обсягом збору врожаю і обсягом реалізованих насіння соняшнику.

Дві із зазначених компаній, «Алонис Агро» і «Придонецкое», належать Віталію Боговину і його бізнес-партнеру Вадиму Ковернику. Разом ці аграрії створили холдинг «BKW Group».

Слідство у цій справі ще триває і проводиться вилучення і вивчення бухгалтерської та іншої документації.

Чи дасть керівництво партії «Слуга народу» політичну оцінку даній ситуації ми побачимо найближчим часом на сайті ЦВК.