Аграрії Херсонщини вже почали завантажувати перші фури з українським кавуном. Ринок одразу відреагував на це – лише за одну добу ціни на кавуни на найбільшому на Півдні гуртовому ринку «Нежданий» обвалились з 25 грн/кг (0,86 €/кг) до 15 грн/кг(0,51 €/кг). 

За даними Валерія Федоренка, фахівця Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), поки що фермери збирають кавуни з так званих «термосів» – плівкових міні-теплиць. Площі під раннім кавуном є меншими цього року – українські виробники зменшили їх через низькі ціни на ранній кавун минулого року. По  ранніх багарних кавунах, які почнуть збирати в кінці липня, ситуація дзеркальна – площі під ними збільшились завдяки рекордно високим цінам минулого сезону.

«Минулий рік показав наскільки погода може скорегувати плани виробників і трейдерів. Рік тому сезон розпочався на 7-10 днів раніше завдяки досить теплій весні  і вже до середини липня ціни на кавуни досягли найнижчих  показників. В серпні через тривалі дощі на Півдні ціни сягнули рекордних показників, хоча зазвичай саме в цей період вони є найнижчими. Але, попри всі перешкоди, Україні в минулому сезоні вдалось експортувати найбільший за останні 4 сезони обсяг кавунів – 19 тис. тонн. Сподіваємось в цьому сезоні побачити черговий рекорд», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» Оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар», найбільшого в Західному регіоні України.

«Якщо погода не зашкодить, ми маємо всі шанси зібрати в цьому сезоні один з найкращих врожаїв багарних кавунів і оновити рекорд з експорту. Більший врожай може сприяти зниженню внутрішньої ціни, але водночас, завдяки цьому ми зможемо бути більш конкурентоздатними на ринку Польщі та Прибалтики. Найбільший обсяг кавунів ми зазвичай експортуємо саме в серпні», – каже пан Федоренко.

За даними «Інфо-Шувар», у 2018 році вже в середині липня виробники Півдня пропонували кавун по 1,2-1,8 грн/кг (0,04-0,06 €/кг), а в серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.

Серед головних викликів цього сезону фахівці ринку називають нові вимоги щодо експорту в країни Євразійського Союзу – експортувати в цей регіон зможуть лише ті виробники, які нададуть підтвердження відсутності на їхніх господарствах карантинних організмів.

Повідомляє propozitsiya.com