3333333

Двоє товаришів з Дніпра створили стартап та будують екологічно чисті будинки із соломи. Їхні будинки енергоефективні та значно швидше будуються.

Ідея створення екологічного чистого житла виникла у дніпрянина Артема Рижкова. Вони з дружиною продали квартиру та вирішили побудувати власний будинок. Покупець квартири кепкував над будинком з соломи, а потім і сам вирішив придбати такий. Товариш Артема, який фотографував проект екологічного будинку, підтримав ініціативу. Так виникла ідея стартапу.

Для будівництва стін використовуються панелі з соломи. Екологічність дому забезпечується якістю соломи: постачальник тюків має сертифікат, який доводить, що сировина не проходила хімічної обробки. Тому, на відміну від більшості інших будівельних матеріалів, така солома не виділятиме жодних токсичних речовин.

Завдяки герметичному контуру, будинок має високі показники енергоефективності: стіни затримують тепле повітря, а холодне не пропускають. Вартість одного квадратного метру такої панелі коштує $ 32, що в десятки разів дешевше, ніж у Європі.

В Україні вже налічується кілька десятків солом’яних будинків і попит на них поступово зростає. 

Повідомляє Агро-Центр