625963
513738506

Професор Луїза Тріндаде з Університету Вагенінген (Нідерланди) вивчає, як можна повністю переробити такі агрокультури як  томати, конопля та міскантус.

“Я сприймаю рослини як фабрику таких інгредієнтів як цукор, масла та білки. Ці компоненти можуть бути використані для виробництва найрізноманітніших продуктів і товарів, якщо є достатній суспільний попит”, — говорить професор.

Томати

Тріндаде підкреслює, що в листі і стеблах помідорів міститься велика кількість волокон, які можуть бути придатні для виробництва джинсової тканини. Також в томатах утворюються речовини, які захищають ці рослини від фітопатогенних грибів. Необхідно лише з’ясувати, які це біоактивні речовини і чи можна їх використовувати в якості консерванту або натурального пестициду.

Конопля

Конопля – ще один потенційний і досить перспективний кандидат для текстильної промисловості.

У співпраці з компанією по селекції рослин команда Тріндаде за допомогою біотехнологій створила три нових сорти конопель для отримання волокон. Ця конопля вже вирощується в Європі, після чого вона відправляється в Китай для переробки в текстиль.

“Але нам ще є куди розвиватися. Потрібно збільшити врожайність, а технологія видобутку волокна повинна бути максимально спрощена. Крім того, ми попутно можемо отримувати масло з рослин конопель, наприклад, для заправки салатів, а також канабіноїди для фармацевтичного застосування. Ці речовини допомагають проти безсоння, різних форм раку і можуть коригувати апетит”. — говорить професор.

В даний час вчені проводять експеримент зі 125 різними видами рослин конопель, аби відібрати найбільш якісні для текстильної промисловості волокна.

Дослідницька група під керівництвом Тріндаде також працює з різновидом міскантусу, що доставляється зі Східної Азії, для створення технологій з виробництва паперу, ізоляційних матеріалів і біопластика.

“Нам необхідно об’єднати різні аспекти фізіології рослин, генетики, технологій переробки та споживчих переваг для створення економічно затребуваних продуктів, заснованих на біологічних інноваційних рішення”, — відзначила Луїза Тріндаде

Повідомляє Агро-Центр