В Києві планують збудувати сучасний комплекс з переробки рослинних решток у біогаз.

Рекомендації з питань установки даного комплексу надали фахівці фінської компанії Metener під час робочої зустрічі з представниками Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований, фіни оглянули місце можливого розташування біогазового комплексу – на вулиці Урлівській.

Пілотний проект покликаний вирішити проблему утилізації опалого листя. Щороку столиця продукує близько 120 тисяч тонн опалого листя, а спеціальна установка дозволить ефективно його переробляти на біогаз.

Metener – фінська компанія, яка розробляє біогазові установки, які працюють на опалому листі, сухій траві та інших рослинних відходах.

Розкладання біомаси відбувається у спеціальних ферментерах без доступу кисню, за допомогою спеціальних бактерій. Внаслідок цього процесу утворюється газ, що на дві третини складається з метану, крім того в нього входить діоксид вуглецю, азот та невелика частка інших газів. Цінним компонентом є метан, який використовується як паливо в когенераційних установках, які одночасно виробляють електрику та тепло.

Якщо біогаз проходить попередню очистку, його можна закачати в газову мережу, щоб забезпечити біогазом когенераційні установки, розташовані не централізовано. Кубічний метр метану має теплотворну здатність приблизно в 10 кВт-год. Переброджені рештки рослин можна також використати в сільському господарстві, як високоякісні добрива.

Повідомляє Ecotown