Боротьба за здоров’я грунтів набирає обертів. Залишитися без такого цінного ресурсу, як родючі землі — занадто плачевна перспектива. Екологи не перший рік звертають увагу державної влади та аграріїв на проблему деградації грунтів. І ось як до цього підходять в Великобританії. На полях фермерських господарств  встановлять грунтові світлофори

За їх допомогою фермери отримуватимуть сповіщення, наскільки вдалі їхні агропрактики в сфері захисту грунтів. Система, схожа на світлофор, знаходиться в розробці, вона покликана допомогти поліпшенню якості британських сільськогосподарських земель.

З впровадженням червоної, жовтої й зеленої шкали для моніторингу показників стану грунту – система буде запущена на шести фермах по всій країні в довгостроковій перспективі.

Червоний колір слугуватиме сигналом для сільгоспвиробників про те, що їм пора переглянути свою роботу та звернутися до експертів за допомогою. Жовта позначка дозволить виявити проблемні місця, а зелений колір оцінить роботу фермерів на тверду п’ятірку.

В ролі  параметрів вчені задіють аналізи поживних речовин, в тому числі органічних, pH грунту, підрахунок кількості дощових черв’яків і візуальну оцінку.

Робота проводиться за підтримки британської Ради з розвитку сільського господарства і садівництва (AHDB) в рамках програми GREATSOILS, де на проекти в області грунтових досліджень було виділено майже 6 млн фунтів стерлінгів.

“Для формування всього двох-трьох сантиметрів грунту потрібно близько 100 років, а в Британії налічується понад 700 різних типів грунтів, які являються середовищем проживання для 27 видів дощових черв’яків” — говорить експерт з управління ресурсами Аманда Беннетт.

“Наука про здоров’я грунту стає складним завданням, коли в країні так багато різних типів грунтів та умов їх використання. Так само, як і наша транспортна мережа, фермерам може бути корисна система з кольоровим кодуванням, щоб вони могли впевнено продовжувати землеробство або зупинитися, щоб спробувати інший метод. Органічні речовини в грунті містять досить багато вуглецю, тому проведення такої перевірки, дозволить вжити заходів для блокування викидів вуглецю і захисту довкілля під час виробництва продуктів харчування“ — зазначила експерт.

Повідомляє Агро-Центр