Сьогодні в Фінляндії налічується близько 70 тисяч фермерських господарств. 85% ферм мають площу до 50 гектарів, а великі ферми – по 76 гектарів. Основна галузь в фінському сільському господарстві – тваринництво. Значна частина орної землі засівається кормовими травами. Понад 70% лісових земель належить фермерам, котрі займаються заготівлею лісу і отримують з цього досить високі прибутки.

Тваринництво – основа фермерства

М’ясо-молочне скотарство – провідна галузь у фінському сільському господартсві. Тваринництво приносить до 75% загального доходу в сільському господарстві країни.

Фінські тварини мають найкращі умови. Так, корівники обладнані навіть спеціальними душами. Коровам у вуха вмонтовують чіпи аби отримувати інформацію про стан їх здоров’я, необхідність щеплення, потребу у воді і ін.

Окрім, ВРХ популярне у Фінляндії і вирощування хутрових звірів. Країна є світовим лідером за розведенням норки, песця й лисиці.

Фермери – годують країну

Найпопулярнішими у Фінляндії є малі та середні ферми. Площа таких господарств складає приблизно 20 га. Більшість господарств спеціалізується на вирощуванні ВРХ молочного напрямку. Молочна продукція фінів є однією з найкращих у світі.

В країні дуже проста процедура отримання земельної ділянки під сімейну ферму. Договори на оренду заключаються здебільшого на 5 років. Це оптимальний термін аби фермер зрозумів – займатись далі аграрним бізнесом чи ні.

В середньому на м’ясних фермах у Фінляндії кількість ВРХ становить до 50 гол., корів на молочних фермах ― 30 гол., свиней на свинофермах ― 1200 гол., курей-несучок ― 9000 гол., курчат-бройлерів ― 35000 гол.

Головне екологічність

У Фінляндії дуже жорсткі обмеження щодо внесення добрив та поживних речовин у грунт. Всі норми, графіки та порядки підживлення рослин чітко регламентовані та виміряні.

Основний вид обробітку грунту – дискування, оранку використовують на 10% території сільськогосподарських угідь.

У світі фінська продукція відома здебільшого як органічна. Мінеральні добрива піддаються жортскому контролю з боку спеціальних служб. Окрім добрив регламентується і корм для тварин. Годують худобу так, аби не зіпсувати якість молока та мяса.

Приватне лісництво

71% земельних ділянок Фінляндії – ліс. Для Фінляндії характерне приватне лісництво. У навчальних закладах навіть існують спеціальні навчальні програми про те, як правильно поводитись з лісовими насадженнями. Дохід від використання лісу складає істотну частину бюджету господарств, який може бути навіть більшим ніж у землеробстві.

Ліси у фінів на 70% приватні і лише 5% площ захищені законом. Виробництво целюлози, фармацевтика, машинобудування для лісової галузі, логістика та інше – складає 35% промисловості країни.

Держава котнролює якість фермерської продукції

Держава контролює не тільки здоров’я тварин, а також і стан самого виробництва. Для цього фермери щоденно вносять актуальну інформацію про своє господарство у спеціальну державну онлайн-програму. Такий збір інформації запроваджено для великої рогатої худоби та свиней. Тварини навіть мають власні біометричні паспорти. 

Повідомляє Агро-Центр

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.