Лауреатом Всесвітньої продовольчої премії 2019 року став нідерландський овочівник Саймон Грот, який брав участь у розробленні та культивуванні високоврожайних сортів овочів з підвищеною стійкістю до хвороб. 

80-річний Саймон Грот (Simon Groot), чия сім’я культивує насіння протягом сотень років, є засновником насіннєвої компанії East-West Seed. Його ініціатива дозволила створити орієнтовану на дрібні господарства індустрію насіння тропічних овочів в Азії, Африці та Латинській Америці.

Використання насіння Саймона Грота поширилося у Філіппінах, Таїланді, Індонезії і всій Південно-Східної Азії, завдяки чому близько 200 млн фермерів поліпшили своє матеріальне становище.

У 2019 році Саймона визнано переможцем престижної премії за роль у розширенні прав і можливостей для мільйонів дрібних фермерів у понад 60 країнах, які завдяки якісному насінню змогли отримати вищі доходи у своєму бізнесі. Сам лауреат вважає, що світ може побороти голод завдяки вдосконаленню сортів овочевих та інших культур.

Грот отримає премію у розмірі $250 тисяч на церемонії нагородження, яка відбудеться в американському штаті Айова 17 жовтня 2019 року.

Всесвітня продовольча премія була заснована в 1986 році для визнання тих, хто підвищує якість або доступність їжі.

Повідомляє Landlord