111-696x425

Галузь птахівництва має багато вигід для ефективного впровадження біогазових технологій. Обсяги органічних відходів, утворюваних українськими птахофабриками, котрі займаються розведенням гусей, курей та ін.,   дозволяють забезпечувати роботу біогазових станцій потужністю від 1 МВт до понад 5-7 МВт.

Про це  розповіла генеральний директор компанії «АгроБіогаз» Ольга Сидорчук.

За її словами, інвестиційна привабливість проектів біогазових станцій починається з потужності від 1 МВт.

«Простий строк окупності обчислюється за реалізацією електричної енергії з біогазу в мережу за «зеленим» тарифом, – зазначила Ольга Сидорчук. – А якщо господарство має постійні потреби у тепловій енергії, що передусім характерно саме для підприємств птахівництва, і можливість реалізації біодобрив після біогазової станції, то це ще позитивніше впливає на строки окупності проекту».

Обрахунок планової потужності біогазової станції слід делегувати спеціалістам. Для цього необхідні дані щодо наявних обсягів і видів органічних відходів підприємства, а також доступних альтернативних видів сировини, на які можна розраховувати у довготривалій перспективі.

Утилізація посліду рекомендована в сполученні з іншими органічними відходами тваринного й рослинного походження. Саме перетворення сукупності видів сировини дозволяє максимально повно використати енергетичний потенціал посліду за абсолютно контрольованого процесу біогазового виробництва.

Повідомляє Agrotimes